Гравіровка на граніті

­Гравіровка по каменю: вручну та на комп’ютері. У чому ж різниця?

На сьогоднішній день фірми з виготовлення пам’ятників гравірують портрети та пейзажі на комп’ютерних гравірувальних станках або, як кажуть, на комп’ютері. Замовникам зазвичай не кажуть, що є два варіанти, відповідно — вибрати не пропонують. Якщо замовник запитає — «Чому саме комп’ютер?», то отримає відповідь — «Тільки комп’ютерне гравірування портрета на пам’ятник може гарантувати вам якість та схожість».

Насправді все просто — фірмам з виготовлення пам’ятників комп’ютерне гравірування зробити вигідніше, ніж ручне. Але чи такий варіант підходить замовнику?

Замовлення пам’ятника – це дуже важливий крок . Вигравіруваний портрет не стерти ластиком, він на багато десятиліть, це треба розуміти. Художник гравірує портрет на камені, вкладає в нього свою майстерність та досвід. У результаті зображення виходить об’ємним та реалістичним. Великий плюс ручного гравірування — більш глибоке та рельєфне проникнення в камінь. Портрет, нанесений ручним способом, залишається на довгі роки незмінним та чітким.

Перед замовленням гранітного пам’ятника кожному потрібно вирішити:

  1. Яку фотографію вибрати?
  2. Який розмір та форму стели?
  3. Який колір або комбінацію кольорів каменю?

І нарешті, якому художнику-граверу довіритись, щоб отриманий результат не став розчаруванням та марною тратою грошей. Звичайно ж, якщо ви не задоволені виконанням роботи та портрет на пам’ятнику зовсім не відповідає фотографії, яку Ви надавали, то арку або стелу можна переполірувати (звісно за рахунок фірми). При цьому час та гроші будуть безнадійно втрачені. Проте можна знайти іншого майстра та сподіватись на кращий результат.

Така ситуація часто трапляється внаслідок того, що, багато майстрів, які займаються гравіруванням на пам’ятниках, не є професійними художниками. Вони не мають художньої освіти та, насамперед, мистецького таланту. Такі майстри купують гравірувальний верстат та «успішно б’ють» портрети, іноді, навіть не обробляють фото у графічних редакторах (не ретушують).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *