Скульптури з вапняку

5

Вапняк — осадова гірська порода, що складається головним чином з кальциту з домішками глинистого матеріалу, кремнеземуоксидів заліза та інших. Найпоширеніший різновид карбонату кальцію.

Вапняк широко застосовується в якості будівельного матеріалу, дрібнозернисті різновиди використовують для створення скульптур.

Вапняк утворюється на дні морів внаслідок нагромадження органічних решток (переважно черепашок) та осадження СаСО3 з морської води. За походженням розрізняють біоґенні, хемоґенні, перекристалізовані, уламкові та змішаного генезису. Колір переважно білий, світло-сірий, жовтуватий; присутність органічних, залізистих, марганцевих та інших домішок зумовлює темно-сіре, чорне, буре, червонувате та зеленувате забарвлення.

Вапняк — одна з найпоширеніших осадових гірських порід. Його поклади зустрічаються серед відкладів всіх геологічних систем. Потужність пластів вапняку надзвичайно мінлива — від кількох сантиметрів до 5000 м.

Вапняк має універсальне застосування в промисловості, сільському господарстві та будівництві. У металургії використовується як флюс. При виробництві вапна і цементу вапняк — головний компонент.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *